loader
Halı Yıkama (m²) <br/>  50TL

Halı Yıkama (m²)
50TL

Halılarınız antibakteriyel halı şampuanı ile tam otomatik makinelerde yıkanmaktadır. Asla yerde yıkama yapmıyoruz.

 

 Evlerinize hoş bir dokunuş ve sıcaklık katan halıların ilk günkü güzel görüntüsünü kaybetmemesi için halı temizliği doğru ve dikkatli yapılmalıdır.

PROFESYONEL HALI YIKAMA NASIL YAPILIR: 

Halılar evlerimizin vazgeçilmez eşyalarındandır. Temizlik bir gelenek olduğu gibi, apartman yaşantısı ve çalışan bayanların çokluğu sebebiyle halı yıkama büyük bir sektör haline gelmiştir. MAKAM Halı Yıkama olarak uzman ekibimiz, endüstriyel yıkama makinelerimiz ve ücretsiz müşteri servisimiz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

Tesisimiz sadece halı yıkama işlemi yapan, hijyenik bir ortamı olan halı yıkama için geliştirilmiş otomatik yıkama ve sıkma makineleri bulunan bir tesistir.

Halı temizliği için kullandığımız şampuan, halınız için özel üretilmiş, içeriğinde ağır kimyasal maddeler bulunmayan halı yıkama şampuanıdır.

Bambu, Viskon, Floş, Kuka vb. doğal halıların temizliği "tamamen bitkisel" şampuanlarla özel yöntemlerle gerçekleştirilmektedir.

Yıkanan ve nemli durumda olan halının kurutma işlemi hijyenik ortamda yapılmalıdır.

Kurutma işlemi tamamlanan halılar son kontrolü yapılarak, kir ve tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslime hazır duruma getirilir.

İşletmemizde, halılarınız başkalarını halıları ile karışmadan, kişiye özel yıkama metoduyla titizce yıkanmaktadır.

Halılarınız bizimle güvende.


Halılarınıza evde uygulanan yanlış temizlik işlemleri sonucu hem sağlığınız hem de halınız  olumsuz etkilenir.

Halı temizliği doğru yapılmadığında karşılaşacağınız sorun yalnızca görsel değildir. Halıların tüyleri arasında kalan tozlar zamanla derinlere iner ve ev akarları ile çeşitli bakteriler oluşur. Bu ev akarları, alerjik rinit ya da astım gibi çeşitli üst solunum yolları rahatsızlıklarına neden olabilir ya da bu hastalıkları tetikler. 

Evde yapılan halı yıkama işlemlerinde, halı yüzeyindeki kirlerin dibe itilmesiyle geçici bir parlaklık elde edilse de halıda hijyen ve temizlik tam anlamıyla sağlanamaz. Bununla birlikte halının tam kurutulmaması halı dokularının her geçen gün zayıflamasına ve zaman içinde kopmasına neden olabilir .

Ayrıca nemin de etkisiyle de sağlık açısından tehlikeli olan mikroorganizma faaliyetleri için uygun bir zemin hazırlanmış olur. En doğru halı yıkama tekniklerini uygulayan, halı yıkama yapılırken mutlak suretle tecrübeli ve tesisi olan halı yıkama fabrikalarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Bütün bu uygulamalar esnasında halılarınız ilk günkü gibi canlı durmalı ve yıpratılmamalıdır. Çünkü halı yıkama tecrübe gerektiren bir iştir. Halı yıkama işinizi yaptıracağınız firmada belli kriterler arayınız donanımı, tesisi, personel sayısı ve ücretsiz servis imkanı gibi konuların üzerinde önemle durunuz.

Yeni teknolojiye tam uyum gösteremeyen firmalar yaptıkları halı yıkamalarda olumsuz sonuçlara neden olmakta ve bu durum müşteri mağduriyeti olarak geri dönmekte. Sizde halı yıkatma mağduru olmamak için doğru tercihlerde bulunmalısınız.
İnternet üzerinden ulaştığınız her firma tesisi olan ve yerinde halı yıkama yapan firma değildir. Bu nedenle referanslar istemeniz gerekecek ve emin olduktan sonra halı yıkama işinizi bu firmaya vermeniz yerinde olacaktır.
Firmamız Antalya merkez ilçelerde halı yıkama hizmeti vermekte ve ücretsiz servis olanağı sağlamaktadır. 

 

EVDE HALI TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR:

Halı üzerinde biriken tozların, iplik (hav) aralarına girmesini engellemek için düzenli aralıklarla elektrik süpürgesi ile süpürülmelidir. Kesinlikle çırpma veya sert bir cisimle dövme işlemi yapmayınız. Tüm tekstil ürünlerinde olduğu gibi halı üzerine direkt olarak düşen güneş ışınları zamanla olumsuz etkilere sebep olabilir. Güneşlik ve perde kullanımı, zamanla ortaya çıkabilecek olumsuz etkileri önlemede yararlı olur. Halınızı rutubetten koruyunuz.  Ağır eşyaların altında kalan halının ezilmesi durumunda o bölge fırçalanmalı ve elektrik süpürgesi ile süpürülmelidir.

Lateks tabanlı, halı zemini tuttuğundan dolayı kaymaz. Ev kazalarına sebebiyet vermez. Bu tip halıların serileceği zemin mutlaka kuru olmalıdır. Lateks tabanı uzun süre güneş ışığına maruz bırakmayınız. Halınızdan ilmek çekmeyiniz, çıkmış olan ilmekleri halı yüzeyinden kesiniz.

Halı, hiçbir zaman katlanıp, kırılmamalı ve sarım yönü dışında rulo yapılmamalı, rulo halindeyken üzerine ağırlık konulmamalıdır. Bazı genel temizlik ürünleri (parlatıcı, tuz ruhu, çamaşır suyu, kolonyalar vb.) yapılarında boya veya çeşitli ağır kimyasallar içerir. Halınıza bunlarla yapacağınız müdahaleler sonucunda renk ve doku deformasyonları oluşabilir. 

Halınızın lekelenmesi durumunda; ıslaklığı kuru bir peçete veya havluya emdirin. Asla sıcak suyla lekeli bölgeye müdahale etmeyin. Halınızın temizliği için uzman halı yıkama firmalarından faydalanın.

Galeri

Hizmetler galeri

""
""
halı yıkama fiyat
"halı yıkama fiyat"

Deneyimli profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.