loader
Pamuk Yorgan Yıkama 300 TL

Pamuk Yorgan Yıkama 300 TL

Yorganlar, her kış vücudumuzu kaplayan bir nevi koruyucudur. Bu nedenle de yorganlarımızın sürekli temiz olması gerekmektedir.

Pamuk & Yün Yorgan Yıkama işlemi için evlerimizde kullandiğimiz çamaşır makinelerinin daha büyüğü olan endüstriyel yıkama makineleri kulanılmaktadır.

Yorganların temizleme işlemine başlamadan önçe varsa çıkarılması zor lekeler için uygulama yapılır. Renk verme problemi varsa ayrıştırıcı kullanılır. Daha sonra makinelere konularak yıkama işlemi yapılır. Yıkanan yorganların kurutulması çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Çünku yorganların kurutulması aldatıcı olabilir. Elyaf da olsa yün de olsa çok az bir nem bile kalsa mutlaka problem olacaktır. Tamamen kuruyan yorganlar ambalajlanır ve adresine teslim edilir. Yorgan temizliğinde hijyene çok önem vermekteyiz.  

 Ayrıca yorgan ve battaniyeler makineler de tek tarafa doğru sıkma işlemi yapıldığından asla bozulmaz ve kırışmaz. Makineden çıkan yorganlar ütülenmiş gibi düz olurlar.

Günlük olarak kullanılan yorganların yanı sıra yüklüklerde, dolaplarımızda sakladığımız yorganlar bazen aylar boyunca havasız ve karanlık bir ortamda saklanmaktadır. Bu durumda özellikle yün yorganlarda güvelenme gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Havasız ortamda sıcaklık değişiminden kaynaklanan yoğunlaşma ile nem problemi oluşmakta, bakteri ve mayt üretimi iki katına çıkmakta ve bu aşamadan sonra rutubetli bir kötü koku etrafa yayılmaktadır.

Halı, yorgan, battaniye ve yastıkların yıkanması konusunda profesyonel hizmet veren firmalar tercih edilmelidir.

Deneyimli profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.